Imprezy Cykliczne

Cykl czterech miejskich imprez odbywających się na dystansie 4,2 km po twardej nawierzchni. Przedsięwzięcie o bardzo dużej skali. Nordic Walking odbywa się obok biegów, ma przy tym autonomiczny status i oprawę sędziowską.

Grand Prix Koło 2019 to cykl 4 biegów, które odbędą się od marca do czerwca 2019 r. na terenie miasta Koła.

1. Nordic Walking jako forma spędzania wolnego czasu i integracji osób w różnym wieku. 2. Popularyzacja aktywności fizycznej prorodzinnej oraz zdrowego stylu życia Polaków dzięki Nordic Walking. 3. Wyłonienie najlepszych zawodników według kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn w ramach cyklu.

Grand Prix Trójmiasta stworzono z myślą o mieszkańcach tej aglomeracji. Cykl ten zakłada współpracę Gdańska, Sopotu i Gdyni w celu propagowania zdrowego stylu życia. Poprzez aktywność fizyczną, mowa tu przede wszystkim o biegach przełajowych i nordic walking, pragniemy zintegrować społeczność Trójmiasta i okolic oraz dać jej możliwość aktywnego spędzenia czasu.

Cykl GP Trzemeszna to cztery biegi na dystansie 10 km oraz marsz NW na dystansie 5.5 km. Imprezy odbywają się na terenach leśnych w okresie jesienno-zimowym.

Rozgrywane jest przy biegowym Pucharze Króla Jana III Sobieskiego. Cykl obejmuje 5 startów. Do pokonania dystans 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy wziąć udział w co najmniej trzech startach.

Pomysł stworzenia zupełnie nowego cyklu imprez nordic walking w Zachodniopomorskiem powstał z wciąż rosnących potrzeb i oczekiwań mieszkańców tego regionu. Najbardziej charakterystycznymi zawodami w tej części kraju były Mistrzostwa Polski Europejskiej Stolicy Nordic Walking w Barlinku, postanowiliśmy zatem rozwinąć ten sukces i dać kijkarzom zupełnie nową jakość.

Seria sześciu zawodów, która w roku 2016 odbywa się od kwietnia do września. Uczestnicy mają tam okazję przemierzać od 5 do 8 kilometrów po urokliwych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Rusza jesienny cykl biegowo-nordicowy na terenie Małego Trójmiasta Kaszubskiego - przygotowane są trzy trasy po 5 km, w tym dwie leśne, - w Bolszewie, gm Wejherowo, Rumi i Redzie. Na imprezach będą obecni sędziowie.

Rusza jesienny cykl biegowo-nordicowy na terenie Małego Trójmiasta Kaszubskiego - przygotowane są trzy trasy po 5 km, w tym dwie leśne, - w Bolszewie, gm Wejherowo, Rumi i Redzie. Na imprezach będą obecni sędziowie.

Korona Północy, wcześniej Puchar Bałtyku, wchodzi w skład Korony Polski i polega na rywalizacji na 5 i 10 km. Konwencja cyklu wzbogacona jest o grywalizację, elementy średniowieczne i fabułę pozwalającą na rywalizację na wielu poziomach. W Koronie rekreację stawia się na równi ze sportowymi wyzwaniami i walką o podium, najważniejsza jednak jest dobra zabawa.

Korona Zachodu, wcześniej Korona Wielkopolski i Grand Prix Zachodniopomorskiego, wchodzi w skład Korony Polski i polega na rywalizacji na 5 i 10 km. Konwencja cyklu wzbogacona jest o grywalizację, elementy średniowieczne i fabułę pozwalającą na rywalizację na wielu poziomach. W Koronie rekreację stawia się na równi ze sportowymi wyzwaniami i walką o podium, najważniejsza jednak jest dobra zabawa.

W ramach całego cyklu imprez „Mapy Życia”, w różnych rejonach Polski (w Katowicach, Koszalinie, Świdwinie, Białymstoku, we Wrocławiu, w Częstochowie, Sandomierzu, Włocławku czy Węgorzynie) od października, aż do lipca odbywać się będą biegi charytatywne oraz akcje informacyjne połączone z rejestracją kandydatów na dawców szpiku.

Korona Śląska Nordic Walking powstała z inicjatywy wodzisławskiego środowiska sportowego, władz miasta oraz przedsiębiorców zrzeszonych w miejscowej Izbie Gospodarczej. Już na samym początku cykl pozyskał sponsora tytularnego firmę New Balance która funduje nagrody dla uczestników zmagań. Pierwsze zawody odbyły się na wodzisławskim Balatonie 2 września 2012 r. Wystartowało w nich 71 zawodników z południa Polski.

Inaczej niż przed rokiem, bo podczas sześciu, a nie w dziesięciu etapach odbędą się zmagania miłośników Nordic Walking. Mamy nadzieję, że zmiana pozytywnie wpłynie na jakość cyklu przeznaczonego dla osób kochających chodzić z kijkami. Oczywiście, klasyfikację będziemy tworzyć na bieżąco. Już teraz zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich, dla których ta forma wysiłku jest szczególnie bliska!

Wszystkie biegi i marsze odbywają się w Rudzie Śląskiej Halembie na terenie lasów państwowych. Imprezy mają charakter rekreacyjny i najważniejszy jest systematyczny udział.

Dziewicza Góra Biega jest akcją społeczną mającą na celu promocję oraz ochronę obszaru Natura 2000, zachowanie bogatego dziedzictwa kulturowego i naturalnego Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, a także wsparcie rozwoju lokalnej społeczności sportowej, jej integrację oraz aktywizację wokół Dziewiczej Góry.

Grand Prix Tężnie Run Ciechocinek w Biegach i Nordic Walking jest cykliczną imprezą biegową organizowaną przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechocinku, przy współpracy Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka.

Zawody są imprezą rekreacyjną, która przybliżyć ma piękno lasów panewnickich, nauczyć zdrowego trybu życia, a także sprawdzić swoją wydolność w czasie każdej pory roku. Witani na starcie są zarówno biegacze jak i zawodnicy Nordic Walking. Panewnicki Bieg Dzika jest najlepszą imprezą dla osób, które stawiają pierwsze kroki w przemierzaniu biegowych kilometrów.

Zimnar, czyli Zimowy Cross Maraton Na Raty jest imprezą organizowaną od 2009 roku. Ideą biegu było pokonanie dystansu maratońskiego podzielonego na 7 etapów ok. 6km każdy. W 8 edycji zmieniliśmy formułę na 6 etapów po 7km. Biegi odbywają się w Jelczu-Laskowicach, Oławie oraz w okolicznych miejscowościach przez 6 niedziel. Startujemy zwykle na początku stycznia, pod koniec lutego - po zakończeniu wszystkich etapów organizujemy imprezę plenerową podczas której nagradzamy zwycięzców i losujemy wśród uczestników drobne upominki, ufundowane przez sponsorów biegu.

Bieg i nordic walking od 4,2195 do 21,097 km, Co miesiąc przez cały rok.

Nowa Huta to nasze miejsce – wyjątkowe i często niedoceniane. Zawodami w ramach cyklu biegów i nordic walking Nowa Huta w czterech smakach chcemy zwrócić uwagę biegaczy na ciekawe tereny w tej części Krakowa, w różnych porach roku, w różnej aurze. Pokażemy, że bieganie może być jedną z najciekawszych form zwiedzania a poznawać będziemy w biegu! – mówi Paweł Derlatka, pomysłodawca Nowej Huty w czterech smakach.

Pięć imprez, dedykowanych na równi kijkarzom i biegaczom, odbywających się w pięciu małopolskich parkach narodowych. Nordic walkerzy mają do wyboru dystans około 5 km i powyżej 10 km. Trasy tu są przełajowe i dość wymagające ze względu na górzysty charakter otoczenia i zależność od warunków pogodowych. Na te imprezy przyjeżdża w tym roku od 60 do 84 kijkarzy.

PKO Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju pozostaje najwszechstronniejszą i jedną z największych imprez biegowych w Polsce. Obejmuje ponad 30 biegów na dystansach od 300 metrów do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km.

Cele „PUCHARU LUBELSZCZYZNY”: • Promocja aktywnego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Lubelszczyzny. • Integracja dynamicznie rozwijającego się regionalnego i ogólnopolskiego środowiska Nordic Walking . • Promocja miast będących organizatorami imprez jako miejsc przyjaznych dla rozwoju Nordic Walking. • Propagowanie prawidłowej techniki marszu Nordic Walking – edukowanie uczestników EVENTÓW

Jest to seria zawodów, na które kijkarze przyjeżdżają najliczniej, pojawia się tam od 300 do nawet 730 osób. Starty odbywają się na dystansach 5, 10 i 21.095 km. Jest to jedyny z cykli, który odbywa się na terenie niemalże całego kraju.

Cykl imprez docelowo rozgrywanych na Pomorzu, w tym roku przeniesiony na województwo zachodniopomorskie. Na mecie na najlepszych czekają puchary, każdy otrzymuje medal. W tym cyklu kategorie wiekowe rozkładają się mniej więcej co 5 lat. W PP podłoże, po którym chodzą zawodnicy jest bardzo różnorodne, od asfaltu i kostki brukowej do lasów i pól.

Cykl ośmiu biegów i marszów nordic walking od marca do września 2019 roku - siedmiu na dystansie 5 km i jednego na dystansie 7 km 195 m, co w sumie daje 42 km 195 m.

Tytuł „Superpiechur Świętokrzyski” nadawany jest osobom, które pieszo pokonały co najmniej 290 km tras turystycznych podczas imprez ujętych w cyklu. Aktualne informacje i wyniki dostępne są na stronie internetowej: www.pttkkonskie.pl

WARTA CHALLENGE Marathon&Half to turniej składający się z cyklu pięciu imprez biegowych, dających możliwość zarówno amatorom, jak i profesjonalnym zawodnikom ścigania się w długodystansowych, kameralnych biegach przełajowych, rozgrywanych na dystansach zbliżonych do maratońskiego i półmaratońskiego.