Exel KV+ leki Gabel brubeck sklep
Barlinek

Imprezy promowane:

» obejrzyj wszystkie

Zapisy na kursy:

 • Alicja_niemiec
 • Pomiar czasu
 • Nordic walking chodzę kijkami 130x130
 • Baner-pla-owe130x130
 • Gdańsk_130x130-pix1

Zdjęcia użytkowników:

  11872610_1475794602720524_1421294709_n Zdjęcia różne 2015r 122 Dsci0113a1

Fuksje w Janowie

W tym roku trzecie zawody drugiego już w krótkiej jeszcze historii Jurajskiego Pucharu Nordic Walking przeprowadzono w Janowie. To stąd wywodzą się coraz lepiej znani przedstawiciele klubu RUN Podkowa Janów.

Po raz kolejny kijkarze przemierzali trasy otaczające harcerski ośrodek położony w lesie na wschód od centrum Janowa. I tym razem do Janowa przyjechało wielu miłośników nordic walking. Było nas 121. Jak sie okazało byli to przedstawiciele pięciu województw. Nie po raz pierwszy podczas imprezy NW rozgrywanej na Jurze widoczna była wielopokoleniowość tej formy ruchu.

W porwaniu z innymi tego typu imprezami dużo większą grupę niż zazwyczaj stanowili młodzi ludzie. Tu nikogo nie dziwi, że w szranki rywalizacji stają już kilkuletnie dzieci. Na Jurze nauczyciele doceniają korzyści chodzenia z kijami dla rozwoju młodych ludzi.  W tym roku podobnie jak to było w ubiegłym roku w Janowie, czerwcowe słońce przygrzało kijkarzom podczas marszu. Na mecie na wszystkich finiszujących czekała niespodzianka. Były to kwiaty doniczkowe – fuksje. Wśród uczestników żartowano, „kto ma fuksję, to znaczy, że miał fuksa i dotarł na metę”. Pomysł z kwiatami spodobał się kijkarzom.

Podczas dekoracji pierwszych trójek w poszczególnych kategoriach wiekowych przygotowano dodatkowe niespodzianki. Organizatorzy postarali się o wyróżnienie wybranych uczestników marszu według uznania organizatorów, szczególnie doceniając bardzo często spotykany w nordic walking rodzinny charakter tej dyscypliny. Po marszu można było zjeść pączka i napić się kawy, czy herbaty.

Podkreślić należy, że organizatorzy bardzo szybko ogłaszają wyniki rywalizacji, a wtedy o pomyłkę nie jest trudno. Jednak, kiedy się taka sytuacja zdarzy, to z wielką klasą potrafią tę pomyłkę naprawić. Niestety nie zawsze się to na zawodach nordic walking zdarza. Ci organizatorzy, którzy tego nie potrafią, powinni brać przykład z Jurajskiego Pucharu, gdzie podczas kolejnej imprezy organizator przeprasza za pomyłki i z pełnymi honorami wynagradza uczestnika marszu, któremu należała się nagroda za miejsce na podium, lecz ze względu na pomyłkę w dniu startu jej nie otrzymał. Kolejne zawody tego cyklu w Żarkach, gdzie po raz pierwszy będzie okazja do rywalizacji w Pucharze Jurajskim NW.

Wyniki marszu - kliknij

Wyniki mężczyzn po 3 rundach - kliknij

Wyniki kobiet po 3 rundach - kliknij

Ewa i Józef Maciej BRZEZINA
NW SPEED Sochaczew             

czerwiec 20, 2012 13:13

Brak komentarzy

Panel logowania:

Partner techniczny

Film

Pogoda

Ostatnio dodane zdjęcia:

  8 7 6

Ostatnio na forum:

Obecnie na stronie:

 • alicjaniemiec
 • Profesjonalny pomiar czasu
 • Mosir Gdańsk
 • Hotel Łeba Zdrowotel
 • Gdańsk

© Oskar (Gotar) Szrajer 2010

Facebook
Youtube
Vimeo